Podczas tegorocznej Superligi RMG zawodnicy walczyli zażarcie i wytrwale o podium, trofea i pieniądze. Do wygrania były nagrody o łącznej puli 35 tys. złotych. Superliga RMG była jedyną w Polsce konkurencją dla profesjonalnych zawodników OCR, która dawała im szansę walki nie tylko o medal i podium ale także o wynagrodzenie podejmowanych trudów. 

W rywalizacji Runmageddonu udział brali startujący w serii Elite formuł od Rekruta po Ultra. Jedni z nich startowali, by sprawdzić się w każdych warunkach od miejskich - Stadionu Wrocław, przez górnicze na hałdach, po górskie Runmageddonu Bielawa. Inni, by zawalczyć o nagrody, a jeszcze inni po prostu po to, by dobrze się bawić.

W tegorocznych edycjach biegacze OCR ponownie mieli szansę zdobywać punkty za pokonane formuły. Przez większość sezonu liderami klasyfikacji Superligi RMG byli: Klaudia Szuba-Łata, Dainius Liutkus, Julia Maciuszek, Wojciech Brzoskwinia. Ich starty prawie zawsze kończyły się wysoką pozycją. Jednak finałowe rozgrywki, w których zdobyć można było dwa razy więcej punktów niż zwykle wywróciły do góry nogami podium i jedyną osobą, która utrzymała się wysoką pozycję była Klaudia Szuba- Łata. 

Według zawodników, jak przystało na zakończenie sezonu, trasy okazały się bardzo wymagające, trudne i zaskakujące. Poprowadzone obok nowo otwartego Dolnośląskiego Centrum Rekreacyjno-Sportowego na Polanie Jakuszyce prowadziły utwardzonymi szlakami i były bardzo biegowe. - Trasa była trudna. Zwłaszcza końcówka – piekielnie mocna –  jakieś 10-12 przeszkód pod rząd, dało mocno popalić - opowiada o trasie Marcel Fabian, który przebojem wygrał Superligę. Trudność trasy i jej pełna zwrotów akcję podkreślali też inni zawodnicy. 

Jak przyznał ambasador Runmageddonu Mateusz Krawiecki, który wywalczył 3 miejsce w formule Rekrut, na starcie Finału Runmageddonu zjawiła się cała śmietanka polskich ale także zagranicznych zawodników OCR, więc było czuć wagę spotkania. Ostatecznymi zwycięzcami Superligi RMG zostali: wielokrotna medalista i mistrzyni Małgorzata Szaruga z Socios Silesia - zdobyła ona najwięcej punktów w Superlidze RMG i stanęła na szczycie klasyfikacji; wytrwała biegaczka długodystansowa Klaudia Szuba-Łata z Runmageddon Team a na trzecim uplasował się Marcel Fabian z Socios Silesia. Otrzymali oni pokaźne jak na polski rynek biegów OCR sumy oraz vouchery na starty w 2023. Poza pierwszą trójką w superlidze nagrodzone zostały osoby aż do 30 pozycji, dzięki czemu większość najlepszych zawodników startujących w Runmageddonie, została w ten sposób doceniona.

- Superliga RMG to jedyna na polskim rynku biegów OCR rywalizacja, które docenia finansowo biegaczy przeszkodowych i pozwala im startować w zawodach na sportowych zasadach. Cieszymy się, że zaplanowana przez nas rywalizacja cieszyła się powodzeniem i na start przyciągnęła elitę biegaczy OCR - mówi Maciej Baranowski. 

Organizator serdecznie dziękuję wszystkim za start, determinację oraz gratuluje niezłomnej postawy. Jako, że Superliga RMG została niezwykle dobrze przyjęta przez zawodników, w przyszłym roku będzie on kontynuował swoje dzieło i zaprosi biegaczy OCR do nowej sportowej rywalizacji. 

Kontakt dla mediów:

Karina Cywińska
PR Manager
| mobile: +48 698 555 835
| karina.cywinska@runmageddon.pl
| www.runmageddon.pl

pobierz obraz pobierz plik PDF pobierz plik DOC